Strona głównaODCZYTY WODOMIERZY

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólnota-Dąbie” informuje, że z uwagi na stan epidemii
COVID-19, odczyty indywidualnych wodomierzy w lokalach mieszkalnych nie będą dokonywane przez gospodarzy budynków.

W związku z tym prosimy o odczytanie stanu licznika oraz przekazanie, wraz z adresem którego dotyczy
i numerem wodomierza
, w sposób podany poniżej:

  • telefonicznie – 12 414 37 55, w. 22, w. 30,
  • mailem: sekretariat@smdabie.pl ( może być zdjęcie urządzenia)

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 1 czerwca 2020r.


 


Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólnota-Dąbie”

31- 566 Kraków, ul. Ofiar Dąbia 4

[ws_table id=”15″]


Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólnota-Dąbie” informuje, iż na stronie internetowej www.smdabie.pl został udostępniony portal E-BOK.

Regulamin portalu E-BOK Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota-Dąbie” dostępny jest na stronie internetowej www.smdabie.pl w zakładce Regulaminy, a formularz zgłoszeniowy w zakładce Druki.

Warunkiem niezbędnym do korzystania z E-BOK przez  osoby posiadające tytuł prawny do lokalu w zasobach Spółdzielni) jest dokonanie rejestracji Klienta  – dostarczenie do siedziby Spółdzielni wypełnionego w wersji papierowej formularza zgłoszeniowego oraz okazanie dokumentu stwierdzającego tożsamość.  Formularz zgłoszeniowy dostępny jest:

– w wersji papierowej w siedzibie Spółdzielni,

– w wersji elektronicznej na stronie www.smdabie.pl

Po zarejestrowaniu Dział czynszów przekaże identyfikator i hasło pierwszego logowania.

 


Bezpieczne użytkowanie domowych urządzeń spalających paliwo gazowe.

Z uwagi na okres zimowy, w którym doszczelniamy nasze mieszkania ( z powodu chłodu i podwyższonej wilgotności powietrza zewnętrznego zamykamy okna ), zwracamy uwagę na bezpieczeństwo użytkowania urządzeń grzewczych wody w Państwa mieszkaniach.
W sezonie zimowym należy:
– wykonać przegląd i konserwację kuchenek gazowych i piecyków ( term gazowych ),
– nie zasłaniać kratek wentylacyjnych,
– wyposażyć drzwi łazienkowe w kratkę nawiewną o wymiarach 220 x 100 (mm x mm)
rozszczelnić mieszkanie tak, aby możliwy był dopływ zewnętrznego powietrza w ilościach niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej w mieszkaniach.

Do rozszczelnienia mieszkania, w którym zainstalowano szczelną stolarkę okienną i drzwiową należy bezwzględnie zainstalować w oknach nawiewniki. Nawiewniki montuje się w górnej części ramy okna bądź w górnej części skrzydła okiennego. Powietrze dostaje się do mieszkania pod sufitem w strefie ciepłego powietrza tak, że nie wywołuje dyskomfortu dla osób w nim przebywających ( nie wieje po plecach tak jak przy mikrouchyle w oknach). Ponadto powietrze dostaje się do niego przez całą dobę, a nie tylko wtedy, gdy zastosujemy mikrouchył w oknach.

Podczas silnego wiatru, dużej wilgotności powietrza ( ciągłe opady, gęsta mgła) czy przy bardzo niskich temperaturach należy ograniczyć korzystanie z piecyka łazienkowego.
Dla podniesienia bezpieczeństwa użytkowania piecyków do ogrzewania wody należy w tych pomieszczeniach, w których jest on zainstalowany, zamontować czujnik tlenku węgla. Szczególnie jest to zalecane w łazienkach, w których zamienili Państwo wannę na brodzik, gdyż biorąc kąpiel w kabinie natryskowej piecyk jest wciąż uruchomiony, nie ma więc możliwości przewietrzenia pomieszczenia łazienki przed kąpielą, jak w przypadku kiedy tę kąpiel przygotowujemy w wannie.

Zarząd Spółdzielni zakupił atestowane czujniki czadu – detektory tlenku węgla posiadające 10 -letnią gwarancję w cenie 100 zł brutto za 1 szt.
Zainteresowanych nabyciem przedmiotowego czujnika prosimy o zgłaszanie się do Działu Technicznego Spółdzielni ul. Ofiar Dąbia 4 pokój nr 7 tel. 12 414 37 55 wew. 35 i 14, w którym uzyskują Państwo szczegółowe informacje o montażu urządzenia.